Steenuil ©Erik Hendriks

Waterbeheer, steenuilen en dassen

27 januari, aanvang 19.30,  is er dan het eerste webinar van Mooi Binnenveld in 2026: Waterbeheer in het Binnenveld. Als je dit webinar wilt meemaken stuur dan een email naar info@mooibinnenveld.nl dan sturen wij de LINK. Via deze link hier terug te kijken.

Vervolgens zijn er een aantal ook voor het Binnenveld relevante lezingen van de Nieuwe Veluwe:
28 januari Lezing Steenuilen: Vogel van het Jaar 2026
Martin Klopper van de steenuilenwerkgroep Lunteren-Ederveen houdt een lezing over de Vogel van het Jaar 2026: de steenuil. Kom ook je licht opsteken over de leefwijze van deze bedreigde vogelsoort en hoe je ze kunt helpen.
start: inloop 19.30 uur, start 20.00 uur tot 20.45
locatie: Schip van Blaauw, Gen. Foulkesweg 72, Wageningen
entree: gratis. aanmelding: redactie@nieuweveluwe.nl

19 februari Lezing Dassen: leefwijze en bescherming
Het gaat toch goed met de das? Ja en nee. Sinds de jaren 80 van de vorige eeuw is de Nederlandse populatie na een verontrustend dieptepunt sterk gegroeid, maar de laatste jaren ziet Jaap Schröder een verontrustende terugval op de Veluwe. De belangrijkste oorzaak? Voedselgebrek, onder meer als gevolg van door stikstof verzuurde bodems. Ook woningbouw en verkeer eisen hun tol. Een boeiende ontwikkeling is de terugkeer van de wolf. Krijgt de das nu een predator? Vanuit zijn stichting Valouwe Natuur volgt Schröder de dassen op de Noord-Veluwe op de voet en zet hij zich in om bedreigde leefgebieden van dassen te beschermen.
start: inloop 19.30 uur, start 20.00 uur tot 21.00 uur
locatie: Schip van Blaauw, Gen. Foulkesweg 72, Wageningen
entree: gratis. aanmelding: redactie@nieuweveluwe.nl

Zie ook: www.nieuweveluwe.nl
Foto’s: Erik Hendriks